A Kacskaringó Térbeli – Vizuális Tehetségígéreteket gondozó Műhely a Vasarely Múzeumban járt
A székhely óvoda Kacskaringó Térbeli – Vizuális Tehetségígéreteket gondozó Műhelye a Vasarely Múzeumban járt, alkotással kísért múzeumpedagógiai foglalkozáson, melynek címe “Színek és árnyalatok” volt. Büszkék vagyunk kis művészeinkre!
“Nyitva van a Műhely kapu…!” Bázisintézményi program
2021. november 22-én a Budapesti Pedagógiai Oktatási Központ szervezésében intézményünk az Oktatási Hivatal Bázisintézményeként előadást tartott a tehetségígéretek gondozásának témakörében.
A program címe:
“Nyitva van a Műhely kapu…! Hogyan épülnek fel valós problémákat kutató és művészeti komplexitást alkalmazó műhelymunkáink?“
A programon a résztvevők prezentációt láthattak a tehetségígéreteink gondozásának elméleti alapjairól, valamint bemutatkoztak a Kis Felfedezők Természeti és a Kuckoló Térbeli – Vizuális Interperszonális – Intraperszonális Tehetségígéreteket gondozó Műhelyek.
A résztvevők megtekinthettek egy filmet egy műhelymunka felépítéséről – az érzelmi ráhangolástól a megvalósításon át a műhelymunkát lezáró ön – és társértékelés- valamint érzésvizsgálatokig. A résztvevők a film megtekintéséhez különféle megfigyelési szempontokat kaptak – a tehetséggondozó duálpedagógiai módszerek, az értékelés, valamint a ráhangolás, motiváció, érdeklődés fenntartása megfigyelésére, majd az egyforma szempontokat kapott kollégák csapatokat alkottak és fogalomtérképezés módszerével dolgozták fel a kapott információkat.
A csapatok szószólóinak beszámolója alapján megvalósult a horizontális tanulás.
A kollégákkal megismertettük tehetségígéreteket gondozó műhelyeink eszközrendszerét is – látogatást tettünk a műhely szobában.
A program végén a kollégákkal is végeztünk érzésvizsgálatot, és nagyon jó visszajelzéseket kaptunk, köszönjük szépen!
A programon bemutatásra került Dr. Kovács Istvánné, Keresztély Dóra, Kohlbeck Mária, Nánásiné Lehner Mónika
óvodapedagógusok tehetségígéreteket gondozó munkája.







Összefoglalás
„ A hazai és határon túli óvodai tehetségkibontakoztató programok támogatása című
„NTP OTKP-19-0105″ azonosítószámú pályázat megvalósulásáról
A munkatervben betervezett modulok megvalósítása , fényképekkel illusztrálva
A Cseresznyevirág Művészeti Óvoda Tagóvodája ismét elnyerte az “Akkreditált Kiváló Tehetségpont” címet

A Cseresznyevirág Művészeti Óvoda Tagóvodája másodszorra tett eleget a minősítési követelményeknek, és munkájuk elismeréseként a Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége ismét az “Akkreditált Kiváló Tehetségpont” címet adományozta számunkra. Az akkreditációs minősítés három évre szól.
Az akkreditáció során tehetségügyi szakértők látogatták meg a tagóvodát, és személyes konzultációk alapján győződtek meg arról, hogy az intézmény megfelel-e a szakmai elvárásoknak.
A Cseresznyevirág Művészeti Óvoda Tagóvodája március 25-én kapta meg dr. Polonkai Máriától, a Nemzeti Tehetségsegítő Tanács elnökétől az “Akkreditált Kiváló Tehetségpont” oklevelet.

Az eredeti cikk az obuda.hu oldalon olvasható:
A Cseresznyevirág Művészeti Óvoda Tagóvodája által megvalósított nyertes pályázat:

A KIS FELFEDEZŐK TERMÉSZETI (INTERPERSZONÁLIS – INTRAPERSZONÁLIS)TEHETSÉGÍGÉRETEKET GONDOZÓ MŰHELYÜNK az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által meghirdetett NTP-OTKP-19 A hazai és határon túli óvodai tehetség-kibontakoztató programok támogatására elnevezésű pályázaton 1.000.000,- Forint összegű támogatást nyert!
A pályázatunk azonosítója és jelmondata:
NTP-OTKP-19-0087
„Kis szívedhez szól a Föld!”
A pályázat megvalósítása: 2019. október – 2020. december.
Kiemelt fejlesztési területek: a gyermekek ÖKO- és lokálpatrióta szemléletének, kísérletező, kutató hajlamának, problémamegoldó gondolkodásának, együttműködési készségének és digitális kompetenciájának fejlesztése.
A támogatásból megvalósított tehetséggondozó modulok, élmény-és tapasztalatszerző programok:
- Tűz modul – látogatás a Békásmegyeri Katasztrófavédelmi Őrsre, kísérletek az égéssel kapcsolatban
- Levegő modul – kísérletek a levegőszennyezéssel kapcsolatban,
- Környezetkímélő energiaforrások modul – fogalomtérkép készítése, online kutatómunka megvalósítása, részvétel a Villany Vili projektnapon a Csodák Palotájában, Energiakaland internetes oktatóprogram használata,
- Kémiai kísérletek, színek, anyagok modul – kísérletek egyszerű anyagok elegyítésével, Kémcső Jenő projektnap a Csodák Palotájában,
- Mágnesesség modul – kísérletek mágnessel, Mágnes Marci projektnap a Csodák Palotájában,
- Biodiverzitás modul – az állatok világnapjának megünneplése, kreatív fejlesztő – és társas játékok a témában. A Budakeszi Vadasparktól interaktív foglalkoztató dobozok bérlése, eszközök vásárlása – interaktív foglalkozás két alkalommal az óvoda műhelytermében, darázsgarázs, süngarázs és fészkelő odú kihelyezése az óvoda udvarára, Bogárháton online foglalkozások három alkalommal – a lebontó állatok, beporzó állatok és a vízi állatok témakörében. Természeti kincsek gyűjtése az óvoda udvarán, vizsgálódások nagyítóval és USB mikroszkóppal, kiállítás rendezése az eszközzel készített képekből.
- Víz modul – vizes élőhelyek veszélyben foglalkozás megtartása, tó terepszőnyeg kialakítása a műhelyteremben – a víz szennyezésével és tisztításával kapcsolatos szituációs játékok játszása. A Duna Múzeum által küldött eszközcsomag használatával a régi vizes mesterségek megismerése. Vizezős terepasztal használatával a víz erejének megtapasztaltatása.
- Fenntarthatóság modul – a fenntartható közlekedéssel kapcsolatos online kutatómunka, puzzle kirakások páros együttműködéssel, tabletek használatával, fogalomtérkép készítése. Kísérletek környezetvédelmi detektívkofferrel, megfigyelések az óvoda udvarán található meteorológiai állomás segítségével – vízminta vétele, vizsgálódások. A hulladékgazdálkodással, újrahasznosítással kapcsolatos online fejlesztő foglalkozás az FKF Nonprofit Zrt. Környezetvédelmi oktatóprogramjának keretében. Szelektív hulladékgyűjtő pont létrehozása a műhelyteremben, hulladékok válogatása.
- Föld modul – a Föld megközelítése a világűrből – Naprendszer makett készítése labdákból, a bolygók keringésének és forgásának eljátszása, online kutatómunka, beszélgetés a témában – a fényszennyezés okainak, következményeinek feltárása. A Föld, mint termőtalaj – ültetés, kertgondozás az óvoda udvarán.
A támogatásból beszerzett eszközök:
- 7 db a gyermekek által páros munkában használható tablet
- Szelektív hulladék gyűjtőpont kialakítása
- Vizezős terepasztal
- Szilvafa, ribizli tövek, nárciszhagymák, gyermekkézbe való kerti szerszámok, kerti kesztyűk, öntöző kannák
- Fészekodú, darázsgarázs, süngarázs – interaktív foglalkoztató dobozok bérlése, eszközök vásárlása, foglalkozások tartása a Budakeszi Vadaspark szakmai támogatásával
- Fejlesztő- és társas játékok vásárlása a témákhoz illeszkedően: Fészekfoglaló társas játék, Zümmögő bogarak társas játék, Logico Piccolo keretek és feladatlapok, Hybrid autós kártya, Tropicarium kártya, Az én világtérképem, Brainbox Állatok társasjáték
- Szemléltető DVD filmek vásárlása
- A műhely logójával és a pályázat jelmondatával ellátott pólók a tehetségígéretes gyermekek és a műhelyvezetők részére óvodai használata.
















































